english

Naše speciality

Katalogy vinařství

Firemní víno

Tiskové zprávy

Novinky na email

Email příjemce:

Každý 50. registrovaný získává 1 láhev Ryzlinku vlašského r. 2011. Výherci budou průběžně zveřejňováni na Facebooku.

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Doporučte nás

Doporučte toto vinařství svým známým a kamarádům.

Email příjemce:

Vaše jméno:

Facebook

Staňte se naším fanouškem na Facebooku a buďte první kdo se dozví o novinkách, slevách a pořádaných akcí ve vašem okolí.

Facebook

Veltlínské zelené

Je to spolubojovník Vlašského Ryzlinku, ale poněkud kořenitější, má vznešenou a intenzivní vůni, zanechávající dlouhotrvající dojem na jazyku i v hrdle. Je to odrůda velmi stará, která dávala víno servírované hojně u císařského dvora ve Vídni i v Schönbrunnu v dobách slávy vídeňských valčíků. 

Typická odrůda jižní Moravy a Rakous poskytuje, vydaří-li se počasí, bohaté úrody hroznů a veliká, přítulná vína pro veselou mysl.

Příjemná kořenitost inspiruje básníky a umělce všeho druhu k tvůrčí činnosti. Pijeme jej proto, neboť nám dává veliké potěšení. Velmi dobré víno této odrůdy se urodilo v letech 1947, 1983, 1990, 1992, 1997 a také v roce 2003.

Dobře vyškolené víno vyzrává v sudech a následně pak ještě v lahvích, a proto dosahuje i po několika letech dokonalé harmonie všech základních složek, jako jsou alkohol, kyseliny, aroma i zbytky hroznového cukru a látky kořenité.

Pro všechny své přednosti Veltlínské z našich vinic hned tak nevymizí, což jistě potěší všechny vinaře i konzumenty.

Aktuality

Restaurant Spirit Zámek napajedla Land Rover Zlín Jaguar Zlín rokomotor Lesní Penzion Bunč Rudolf Jelínek