english

Naše speciality

Katalogy vinařství

Firemní víno

Tiskové zprávy

Novinky na email

Email příjemce:

Každý 50. registrovaný získává 1 láhev Ryzlinku vlašského r. 2011. Výherci budou průběžně zveřejňováni na Facebooku.

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Doporučte nás

Doporučte toto vinařství svým známým a kamarádům.

Email příjemce:

Vaše jméno:

Facebook

Staňte se naším fanouškem na Facebooku a buďte první kdo se dozví o novinkách, slevách a pořádaných akcí ve vašem okolí.

Facebook

Ryzlink vlašský

Daří se mu nejen na Moravě, ale i na Slovensku kolem Modre, Pezinku, Nitry i Košic. A to stejně dobře jako na stráních Pálavy, v Dolních Dunajovicích či na Znojemsku. Tam, když jeho hrozny skutečně dokonale vyzrají, získávají z této půdy, která má dosti vápníku, nenapodobitelné chuťové a aromatické látky, jež se po vyzrání v sudech a lahvích ještě zdůrazní a víno Ryzlink Vlašský je tak skutečně nápojem pro bohy. Ale v případě, že hrozny nedozrály nebo jsou poškozeny chorobami, je toto víno značně kyselé. Poto se dá dobře použít k výrobě sektů nebo známkových vín, když se scedí s vínem kořenitějším, s nižším obsahem kyselin.

Představuji si jej jako vousatého dědečka i bujarého mladíka zárověň, neboť žije na jižní Moravě desítky, ba stovky let, ale umí také pěkně rozehřát nitro každého pořádného chlapa, rozezpívat mládence a rozpálit tváře dívek.

Ryzlink Vlašský popíjeli, jak se domnívám již staří Slované na Pohansku a v celé říši Velkomoravské. Je to víno našich statečných předků a pijeme je proto i my. Je veliké a nikoho neomrzí!

 

Aktuality

Restaurant Spirit Zámek napajedla Land Rover Zlín Jaguar Zlín rokomotor Lesní Penzion Bunč Rudolf Jelínek