english

Naše speciality

Katalogy vinařství

Firemní víno

Tiskové zprávy

Novinky na email

Email příjemce:

Každý 50. registrovaný získává 1 láhev Ryzlinku vlašského r. 2011. Výherci budou průběžně zveřejňováni na Facebooku.

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Doporučte nás

Doporučte toto vinařství svým známým a kamarádům.

Email příjemce:

Vaše jméno:

Facebook

Staňte se naším fanouškem na Facebooku a buďte první kdo se dozví o novinkách, slevách a pořádaných akcí ve vašem okolí.

Facebook

Rulandské šedé

Lepší druh Rulandského Bílého rozpaloval už tak dost neklidnou krev tří mušketýrů, kteří byli vlastně čtyři a pro které nikdy nebylo pozdě, jednalo-li se o přátelskou pitku nebo milostnou pletku. Víno má nenapodobitelný charakter, a proto je vyhledávané zejména labužníky. 

Tato odrůda pochází z Burgundska a u nás už se dobře zabydlela. Rulandské šedé chutná zejména mužům statečným, rytířským a hrdým, podobným Dumasovým mušketýrům, jež si vysloužili světovou slávu svými skutky a chrabrostí. Posilovali již českého renesančního frejíře a rváče Mikuláše Dačického z Heslova.

Révu z Burgundska k nám do Čech dovezl císař Karel IV. a nechal ji sázet v pražské Grébovce.

Hrdý a bojový duch z tohoto vína nemizí ani jeho stářím. Naopak - stářím vyzrává i v lahvích, je-li správně skladováno. Je v něm opravdová moudrost, dobrota a šlechetnost ducha.

Velmi dobře se hodí k sýrům s ušlechtilou plísní i ke studeným obloženým mísám.

Aktuality

Restaurant Spirit Zámek napajedla Land Rover Zlín Jaguar Zlín rokomotor Lesní Penzion Bunč Rudolf Jelínek