english

Naše speciality

Katalogy vinařství

Firemní víno

Tiskové zprávy

Novinky na email

Email příjemce:

Každý 50. registrovaný získává 1 láhev Ryzlinku vlašského r. 2011. Výherci budou průběžně zveřejňováni na Facebooku.

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Doporučte nás

Doporučte toto vinařství svým známým a kamarádům.

Email příjemce:

Vaše jméno:

Facebook

Staňte se naším fanouškem na Facebooku a buďte první kdo se dozví o novinkách, slevách a pořádaných akcí ve vašem okolí.

Facebook

Napsali o nás

 

Nejlepší víno Slovácka vyrobili ve vinařství Víno Zlomek & Vávra

Tisková zpráva, zdroj: NVC, Omnimedia

Valtice – Odborná porota Národní soutěže vín – slovácké vinařské podoblasti vybrala jako nejlepší Rulandské bílé,2011 vinařství Víno Zlomek & Vávra z Boršic u Blatnice. Toto víno se tak stalo Šampionem a vítězem kategorie bílých suchých a polosuchých vín slovácké vinařské podoblasti. Národní soutěž vín, nejvyšší a největší soutěž vín v České republice, je realizována za finanční podpory Vinařského fondu a probíhá pod garancí Svazu vinařů.

V soutěži bylo hodnoceno 387 vín 63 vinařských firem, která získala 25 zlatých, 71 stříbrných a 17 bronzových medailí. Do celostátního kola Národní soutěže vín postoupilo ze slovácké vinařské podoblasti 261 vín, která budou dále hodnocena spolu s postupujícími z vinařských podoblastí - velkopavlovické, mikulovské, slovácké a znojemské a víny z vinařské oblasti Čechy. Usilovat budou o postup do finále a titul absolutního Šampiona a umístění v Salonu vín ČR, celoroční degustační expozici vín ve Valticích.

Šampion a vítězové kategorií:
Kategorie A - bílá vína suchá a polosuchá
• Šampion a vítěz kategorie: Rulandské bílé, pozdní sběr 2011 - Víno Zlomek & Vávra s. r. o. z Boršic u Blatnice

„Odrůda Rulandské bílé je vlajkovou lodí našeho vinařství a v Boršicích u Blatnice se mu skvěle daří. Dozrává nám zde do vyšší cukernatosti, až na hranici výběru z hroznů, což pro Rulandy nebývá úplně obvyklé. I přes vyšší cukry si však zachovává svěží kyselinku, což mu dává osobitý charakter. Jako mladé mělo toto víno zajímavé tóny banánu, nyní zde můžete nalézt tóny po zralých hruškách. Po delším ležení se ve víně projeví pro rulandy typická chlebovinka,“ popsal svého Šampiona Libor Zlomek.
 

Ve stopách Baťových potomků

Řízená degustace vín Zlomek & Vávra pro Dolores Liljana Arambasic Baťa. Jako první proběhla prohlídka výrobního sklepu v Boršicích u Blatnice a poté následovala řízená degustace desítky vybraných vín. 

 

 

 

Časopis CZECH TOP 100 nejlepších českých firem

Kolik českých měst a obcí znají v hlavním městě Evropské unie? Prahu, pár dalších důležitých ekonomických center. A také jednu moravskou vísku! Boršice u Blatnice a skvělé víno.

To jsou dva pojmy, které k sobě neodmyslitelně patří. Vesnička jako malovaná je ozdobou kraje pod svatým Antoníčkem v jihovýchodní části Uherskohradišťska.

Na to, že má pouhých devět stovek obyvatel, v ní panuje živý podnikatelský ruch. Z patnácti místních firem se nejvíce proslavila ta nejmladší z nich.

Rodinný podnik Zlomek&Vávra s.r.o. se za několik let vypracoval mezi tvůrce nejkvalitnějších vín v České republice.

Posbíral desítky cen na nejrůznějších přehlídkách, soutěžích a koštech. Jím připravené Rulandské bílé se letos stalo šampiónem šampiónů.

Ochutnal ho i pražský arcibiskup, kardinál Miroslav Vlk.

Na pozvání Evropského institutu pro sociálně-ekonomický rozvoj se moravské víno z Boršic u Blatnice dostalo až do sídla Evropské unie v belgické metropoli. (čtěte víc)

 

Ples ODS Olomouc

Večerník Olomouc
 

Příjemným překvapením pro účastníky plesu byla ochutnávka výborných vín z vinařství Víno Zlomek & Vávra z Boršic u Blatnice.

Ples zahájil předseda oblastního sdružení ODS a primátor Olomouce Martin Novotný za asistence moderátorky večera Daniely Šinkorové.

 

2. ročník Vinařského plesu, který se jistě zapsal do historie největších plesů

Pořadatelé z občanského sdružení Koštýř spolu s vinařstvím Zlomek & Vávra byli po celý večer připraveni splnit každé přání na obsahově i organizačně velmi dobře připravené akci.Největším esem v rukávu nebyli pouze Kumpánovi muzikanti, ale také Túfaranka se předvedla jako parta muzikantů „showmanů". Při vzájemném střídání se zdravě štengrovali ve hře typické dechovky, ale také skladeb oděných do světového hávu.A protože to byl ples vinařský, nechyběla ani možnost ochutnat ze sedmdesátky vzorků starých i mladých vín z produkce spolupořádajícího vinařství. (čtěte víc)

 

Diplom za nejlepší kolekci vín byl udělen Boršickému vinařství Zlomek & Vávra. – Pražský Hrad, Arcibiskupský salón - Vinařské noviny 

kvalitu jednotlivých vinařství a jejich vín hosté dostatečně ocenili nejen při ochutnávání, ale také svým závěrečným hlasováním. V bílých vínech u hostů zvítězilo Rulandské bílé 2008 v pozdním sběru z Vína Zlomek & Vávra (Boršice u Blatnice). Navíc hodnotící komise udělila diplom za nejlepší kolekci vín boršickému vinařství Zlomek & Vávra. (čtěte víc)

 

Víno Zlomek & Vávra s.r.o organizovali galavečer v NÁRODNÍM DIVADLE

V sedm hodin večer už naostro přivítal nabité hlediště moderátor Václav Postránecký a se slovy „Jeviště národního divadla patří vám!" předal necelé stovce účinkujících z Uherskobrodska pomyslnou taktovku, která provedla bez zastávky zúčastněné celým večerem. A to doslova až do noci, kdy loučení nebralo konce. Jemný úvodní obraz odprošování nevěsty podbarvený zpěvem žen z Nivničky vehnal mnohým, jak po pořadu přiznali, do očí i slzy. Pak se rozezpívaly dětičky z Malučké nivničky a po nich nastoupili nejlepší zpěváčci z Nivnice a Bánova, osmi až desetiletí kluci. Za jejich zpěvu se strhly nebývalé ovace po každém sólovém výstupu. Společný pompézní nástup tolika krojovaných všechny zaskočil. Verbuňkové sólo si při své muzice střihl Jakub Tomala. A pořad gradoval dál. Po vyhlášení a předání ocenění si všichni mohli na rautu, jak jinak než v duchu svatební hostiny, pochutnávat nejen na vínu z produkce boršického vinařství VÍNO ZLOMEK & VÁVRA, ale také na lahodných slováckých specialitách z hradišťského Inpostu…... (čtěte víc)

 

První vinařský ples

1. Vinařský ples - KSK Vlčnov 21.2.2009 DOBRÝ DEN S KURÝREM, 16.2.2009,

Vlčnov - Historicky první ples vinařů a přátel vína se uskuteční tuto sobotu 21. února 2009. Všem milovníkům vína přináší Vinařství Zlomek a Vávra z Boršic u Blatnice nejen tento typický slovácký mok, ale také kvalitní hudební produkci, které bude dominovat momentální hvězda na dechovkovém poli, kapela Kumpánovi muzikanti. (čtěte víc)

 

Křest Reptákova vína

Slavnostní představení oficiálního vína maskota slováckého týdeníku DOBRÝ DEN S KURÝREM, které dozrávalo v péči vinařství VÍNO ZLOMEK & VÁVRA Boršice u Blatnice. Doprovází mužský sbor Boršičané.“ (čtěte víc)

 

Víno Zlomek & Vávra zabodovalo v Praze

Vyšlo v čísle: 41

Již od roku 1999 se koná v Praze Svatováclavský večer, který je připomínkou českého patrona svatého Václava. Součástí tohoto večera je již tradičně tak zvaný Svatováclavský salon vín, na němž vinaři z různých oblastí Moravy a Čech prezentují před přítomnými svá vína. A hosté je nakonec hodnotí v neformální, nicméně velmi zajímavé soutěži, která mnohé napovídá nejen o vinných chutích často již poučené „laické“ veřejnosti, ale také, a to stále výrazněji, i o kvalitě moravských a českých vín.Příjemným překvapením byla prémiová účast boršického vinařství Víno Zlomek & Vávra. Nejen krásnými kroji, do nichž se oblékli pánové z vinařství, ale především bílými víny, z nichž zazářilo asi nejvíce Rulandské bílé 2007. (čtěte víc)

Aktuality

Restaurant Spirit Zámek napajedla Land Rover Zlín Jaguar Zlín rokomotor Lesní Penzion Bunč Rudolf Jelínek