english

Naše speciality

Katalogy vinařství

Firemní víno

Tiskové zprávy

Novinky na email

Email příjemce:

Každý 50. registrovaný získává 1 láhev Ryzlinku vlašského r. 2011. Výherci budou průběžně zveřejňováni na Facebooku.

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Doporučte nás

Doporučte toto vinařství svým známým a kamarádům.

Email příjemce:

Vaše jméno:

Facebook

Staňte se naším fanouškem na Facebooku a buďte první kdo se dozví o novinkách, slevách a pořádaných akcí ve vašem okolí.

Facebook

Víno Zlomek & Vávra s.r.o v Národním divadle při vyhlašování 100 nejvýznamnějších firem České republiky.
Vyšlo v deníku Dobrý den s Kurýrem 21. 06. 2009


PRAHA - Ve středu se v Praze představili folkloristé ze Slovácka, aby pod režijním debutem Vlastimila Ondry v Národním divadle, v programu zakomponovaném do prostředí moravské svatby, předali ocenění pro nejlepší firmy České republiky za rok 2008 vyhlašované společností Czech TOP 100. Z naší domoviny vyrazily dva autobusy, které vezly kromě vykrmených hus a bramborového salátu snad vše, co na takové svajbě najdete. Koláčky, slivovici, víno, kroje, koštýř, pohárky, lidovou písničku, náš dialekt, dobrou náladu, spoustu děcek ze všech kroužků, co Vlastimil Ondra vede, kterých bylo neustále plno, jejich maminky, DH Boršičanku, CM Mladí Burčáci, ženský sboreček Nivničky a mužský sbor Boršičané, který se nebál muzicírovat i na Karlově mostě nebo pod Staroměstským orlojem.

 


Velkou roli sehrálo nadšení chlapů z vinařství Víno Zlomek&Vávra, kteří celou organizaci vzali na svá bedra.

V sedm hodin večer už naostro přivítal nabité hlediště moderátor Václav Postránecký a se slovy „Jeviště národního divadla patří vám!" předal necelé stovce účinkujících z Uherskobrodska pomyslnou taktovku, která provedla bez zastávky zúčastněné celým večerem. A to doslova až do noci, kdy loučení nebralo konce. Jemný úvodní obraz odprošování nevěsty podbarvený zpěvem žen z Nivničky vehnal mnohým, jak po pořadu přiznali, do očí i slzy. Pak se rozezpívaly dětičky z Malučké nivničky a po nich nastoupili nejlepší zpěváčci z Nivnice a Bánova, osmi až desetiletí kluci. Za jejich zpěvu se strhly nebývalé ovace po každém sólovém výstupu. Společný pompézní nástup tolika krojovaných všechny zaskočil. Verbuňkové sólo si při své muzice střihl Jakub Tomala. A pořad gradoval dál. Po vyhlášení a předání ocenění si všichni mohli na rautu, jak jinak než v duchu svatební hostiny, pochutnávat nejen na vínu z produkce boršického vinařství Víno Zlomek&Vávra, ale také na lahodných slováckých specialitách z hradišťského Inpostu. Opět zněla hudba, zpěv. Došlo i na tanec na střeše divadla a mezi ty, kteří se nebránili nikterak projevit svou chválu, se přidal třeba i Felix Slováček. Za starost s krojovým vybavením svatebčanů je třeba poděkovat paní Aleně Hrabalové. Když jsme se všichni v pořádku a ve zdraví po náročném dni vrátili za kuropění domů a šel jsem zahradou, opět mě provázela kapela. Nebylo to zvonění ani MP3 daná do uší, ale kapela ze spektra ptačí říše, které to také šlo. Jen už jsem bohužel neslyšel ten dlouhý a nadšený aplaus, kterým účinkující vyprovázeli krojované z jeviště.

Aktuality

Restaurant Spirit Zámek napajedla Land Rover Zlín Jaguar Zlín rokomotor Lesní Penzion Bunč Rudolf Jelínek